1% dla OPP z powiatu koszalińskiego

Zostaw 1% podatku w powiecie koszalińskim

Szanowni Państwo

Rozpoczął się czas składania zeznań podatkowych. Termin oddawania PIT-ów upływa 29 lutego, ale już teraz przypominamy, że  podobnie jak w poprzednich latach, możemy przekazać 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego  (art. 27a  ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2010 r., Nr 234, poz. 1536, z późn. zm.).

Zachęcamy Państwa do przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, działających na terenie powiatu koszalińskiego.

Przekazując 1% swojego podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego, wspieramy konkretny cel, działanie lub grupę odbiorców danej organizacji. Dzięki uzyskanemu wsparciu organizacje mogą się rozwijać i jeszcze lepiej służyć mieszkańcom naszego Powiatu.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2015. Zgodnie z wykazem do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2015 uprawnionych jest 4 organizacji mających siedzibę na terenie powiatu koszalińskiego.

KRS

Nazwa

Województwo

Powiat

POMORSKA FUNDACJA JAŚ I MAŁGOSIA

MANOWO

CEWLINO

FUNDACJA STYPENDIA ŚWIESZYŃSKIE

ŚWIESZYNO

0000319272

STOWARZYSZENIE "LEPSZE JUTRO"

BĘDZINO

0000168335 FUNDACJA-"ŚRODOWISKO WYBRZEŻA" ZACHODNIOPOMORSKIE KOSZALIŃSKI MIELNO UNIEŚCIE

Źródło: http://www.pozytek.gov.pl

Podatek można przekazać również na rzecz organizacji, które mają filie, oddziały lub inne jednostki terenowe na terenie powiatu oraz na inne organizacje pożytku publicznego, które wspierają podmioty z terenu powiatu koszalińskiego.

01.01.70