Młode piłkarki Victorii w czubie Tymbarka I Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek

Bardzo dobrze spisały się  3 zespoły Victorii SP 2 Sianów w finale wojewódzkim          XVI Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który rozegrany został na stadionie OSiR w Szczecinku.

W kategorii U-8 sianowskie piłkarki pod dowództwem Doroty Bindas-Burdzik  zajęły w województwie zachodniopomorskim drugie miejsce przegrywając mecz finałowy z UKS Niemica.  Mogły być nawet pierwsze bo przecież w meczu grupowym pokonały Niemicę ale chyba zabrakło im kondycji. Na dodatek Aleksandra Jabłoński z Victorii SP 2 wybrana została najlepszą zawodniczką turnieju.  W zespole Victorii SP 2 Sianów wystapiły: Milena Waleńska, Natalia Leśnicka, Oliwia Kulesza, Łucja Czchowska, Aleksandra Jabłońska, Marysia Warsińska , Zuzanna Kępa, Rozalia Sławińska,Zuzanna Perz, Julia Jacewicz.

W kategorii U-10 sianowianki prowadzone przez Klaudię Saganowską zajęły również drugie  miejsce przegrywając 0:1 z Olimpią Szczecin.  Sianowianki straciły przypadkową bramkę po błędzie jednej z obrończyń Victorii SP 2 w pierwszej połowie. W drugiej  były lepsze od Olimpijek, odważniej atakowały ale nie mogły uzyskać wyrównującej bramki i pomimo ,że były faworytkami przegrały spotkanie. Był to można powiedzieć wyrównany mecz i każdy mógł wygrać . W zespole z Sianowa brakło tylko kropki nad i . W drużynie Victorii SP 2 zagrały: Maja Malczewska ( wybrana najlepszą bramkarką turnieju) , Kaja Jarmakowicz, Hanna Kozłowska, Weronika Pilarska , Julia Woźniak, Katarzyna Kujko, Maja Palenik, Nikola Synówka, Aleksandra Małolepszy i Alicja Kosowska.

W kategorii U-12 sianowianki pod wodzą trenera Jędrzeja Bieleckiego uplasowały się na piątym miejscu.  W składzie Victorii SP 2 pokazały się : Karolina Bobryk. Amelia Polek, Anna Pawczyńska, Daria Zbrzeźniak, Maja Czubaj, Julia Gruszczyńska, Wiktoria Matusiak i Nikola Bocian.

Drużynowo od Victorii SP 2 lepiej spisała się   tylko ekipa Olimpii Szczecin i to bezapelacyjne bo wygrała w dwóch kategoriach:U-10 i U-12 i oba zespoły wprowadziła do finału Ogólnopolskiego. Sianowianki były blisko awansu  w kat. U-10 ale tym razem się nie udało  ( były w finale w zeszłej edycji).  Pomimo braku awansu do finału ogólnopolskiego trener Jędrzej Bielecki będący zarazem trenerem koordynatorem projektu „Znajdź w sobie pasję” FUNDUSZU INICJATYW OBYWATELSKICH  Ministerstwa Rodziny , Pracy i Polityki Społecznej był zadowolony z występu dziewczyn w zawodach i jest pewien ,że nie byłoby takich wyników bez tego projektu. Jest głęboko przekonany ,że włożona praca przyniesie jeszcze wiele radości w przyszłości.

Występ sianowianek i innych drużyn z powiatu koszalińskigo w Pucharze Tymbarka doszedł do skutku dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Koszalinie.

Bardzo dobrze spisały się również młode piłkarki Victorii SP 2 Sianów w rozgrywkach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek na szczeblu województwa Zachodniopomorskiego. Co prawda zajęły trzecie miejsce i nie awansowały do rozgrywek strefowych ale walczyły bardzo dzielnie. Po pierwszym turnieju finałowym w Szczecinie miały tyle samo punktów co UKS Olimpia i Orzeł 2010 Wałcz ale niestety zaprzepaściły swoją szansę na awansu w drugim turnieju w Wałczu. Na zawody pojechały w bardzo osłabionym składzie i nie wywalczyły awansu. Na pocieszenie pozostał im fakt ,że jako jedyne wygrały mecz z UKS Olimpia Szczecin , zwyciężczyniami rozgrywek . W drużynie Jędrzeja Bieleckiego  grały: Amelia Polek, Karolina Bobryk, Klaudia Dziubak, Daria Brzeźniak, Maja Czubaj, Anna Pawczyńska,Małgorzata Hainsz, Oliwia Żywanowska i Milena Płoszaj.

06.04.17