Przejdź do treści
  • Koszalin
  • Koszalin
  • Koszalin
Tu jesteś:

IV Nadmorski Zlot Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych

PowrótDrukuj

Czerwiec za pasem czyli czas na spotkanie z zabytkowymi ciągnikami i maszynami rolniczymi, które po raz czwarty zjadą do Łaz. W ubiegłorocznym Zlocie wzięło udział 110 maszyn. Przyjechały nad morze z najodleglejszych zakątków kraju. Swoistego rodzaju rekordzistami była ekipa traktorzystów-zapaleńców z Bielska Białej, którzy przyprowadzili na własnych kołach do Łaz dwa przepiękne traktory: Lanz Bulldoga z 1938 r. oraz Ursusa c451 z 1956 r. Choć pod względem pokonanego dystansu zdecydowanie przebił ich Czech, który na swoim Zetorze 25 wyprodukowanym w 1954 r. przejechał ponad 800 km. budząc ogromne zainteresowanie i sympatię podczas kilkudniowego przejazdu przez Polskę.  Czech zresztą zapowiedział już swój udział w tegorocznym Zlocie. Będą także inni goście z zagranicy a dokładnie z drugiej strony Bałtyku. Przyjadą do nas bowiem traktory ze Szwecji. Już ponoć są kupione bilety na prom.

Największą atrakcją Zlotu  będzie tradycyjnie parada zabytkowych pojazdów na trasie Łazy – Mielno – Łazy z kilkugodzinnym postojem na deptaku w Mielnie oraz przejazdy po plaży w Łazach. Są to jedyne w Europie tego rodzaju legalne  przejazdy po plaży, podczas których maszyny prezentują swoje umiejętności.

Zlot Starych Ciągników  i Maszyn Rolniczych jest jedyną imprezą na polskim wybrzeżu, która promuje kulturę techniczną oraz historię techniki rolniczej poprzez praktyczne pokazy sprawności maszyn rolniczych. Na przykładzie konkretnych ciągników można zobaczyć jak bardzo ewoluowała myśl techniczna na przestrzeni ostatnich prawie 100 lat i jak bardzo wpłynęła na  zmianę pracy w rolnictwie. Dzisiaj te wszystkie maszyny odpoczywają po latach ciężkiej pracy a dzięki zakochanym w nich pasjonatom przeżywają drugą młodość i cieszą swoim wspaniałym wyglądem i kondycją.

Zapraszamy na Zlot do Łaz w dniach 16-18 czerwca br. OW Universal.

19.05.17
PowrótDrukuj

mielno sianow bedzino biesiekierz manowo swieszyno polanow bobolice EN DE LT UA