IV Ogólnopolski Rajd Rowerowy Dookoła Koszalina (27 – 29.08.2010 r.)

IV Ogólnopolski Rajd Rowerowy Dookoła Koszalina (27 – 29.08.2010 r.)

I. ORGANIZATORZY

Koszalińskie Stowarzyszenie Rowerowe „ROWERIA"

II. WSPÓŁORGANIZATORZY

Starostwo Powiatowe w Koszalinie, Urząd Miasta w Koszalinie, urzędy gmin powiatu koszalińskiego, Klub Osiedlowy „Przylesie"

III. KOMITET ORGANIZACYJNY

komendant Rajdu – Janusz Skowyrski

z-ca komendanta – Tomasz Morawski

sekretariat – Rozalia Kowalczyk

sprawy programowe – Irena Vogel, Henryk Piask

IV. CELE RAJDU

1. Promocja powiatu koszalińskiego poprzez poznawanie historii, zabytków i walorów krajoznawczych.

2. Odkrywanie uroków architektonicznych, krajobrazowych i przyrodniczych regionu koszalińskiego.

3. Popularyzacja turystyki rowerowej jako formy czynnego wypoczynku.

4. Zdobywanie odznak: Kolarska Odznaka Turystyczna, „Turysta Przyrodnik", Odznaka Regionalna Ziemi Koszalińskiej, „Szlakiem kościołów gotyckich powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego", „Szlakiem pałaców i dworów powiatu koszalińskiego", „Rowerem Dookoła Koszalina".

V. PROGRAM RAJDU

27.08.2010 (piątek)

TRASA: Kościoły gminy Biesiekierz,

16.30 Spotkanie pod amfiteatrem – przejazd szlakiem pomników przyrody (mile widziane przebrania),

19.00 Powrót do bazy noclegowej.

28.08.2010 (sobota)

9.00 Start przy amfiteatrze,

Przejazd wybraną trasą rowerową (kilka wariantówtras do wyboru od 20km do 120km)

I. TRASA DOOKOŁA KOSZALINA 114 km - szybka, dla wytrwałych, opis trasy na www.koszalin.pttk.pl

II. TRASA Rodzinna Julka Jamneńskiego 20 km - Koszalin – Jamno – Koszalin (rejs Koszałkiem bez rowerów)

III. TRASA Szlakiem Gotów 60 km - Koszalin – Rosnowo – Mostowo – Grzybnica – KamienneKręgi – Koszalin

IV. TRASA Sianowskie Perełki 80 km - „Sianowska Kraina w Kratkę"

18.00 Wręczenie upominkówi wyróżnień, konkursy rekreacyjne oraz ognisko z kiełbaskami.

29.08.2010 (niedziela)

Trasa spacerowa 40 km kierunek gmina Biesiekierz, Będzino i Mielno,

około godziny 15.00 zakończenie w Mielnie.

VI. WPISOWE

Odpłatność od uczestnika przy zgłoszeniu do 10.08.2010 wynosi 20 zł - dorośli, 10 zł - dzieci do 12 lat, + nocleg 27 zł/doba.

Wpisowe po 10.08.2010 wzrasta o 12 zł.

Zakwaterowanie w bazie rajdu: PTSM Koszalin ul. Gnieźnieńska 3 (ilość miejsc ograniczona)

VII. ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia przyjmuje Janusz Skowyrski tel. 604 059 886 lub pisemnie wg załączonej karty na adres:

K.S.R. „ROWERIA"
ul. Chełmońskiego 6/57
75-631 Koszalin

Wpłaty na konto K.S.R. "ROWERIA" 75-631 Koszalin ul.Chełmońskiego 6/57 MultiBank konto nr: 021140 2017 0000 4402 1061 9106

VIII. WARUNKI UCZESTNICTWA

1. Rajd jest imprezą turystyki kwalifikowanej wymagającej od uczestników posiadania odpowiedniego roweru.

2. Uczestnikiem Rajdu jest osoba, która wpisze się na listę uczestników oraz uiści kwotę wpisową.

3. Osoba niepełnoletnia może uczestniczyć w Rajdzie tylko pod opieką osoby dorosłej.

4. Zgłoszenia po terminie przyjmowane będą jedynie w przypadku wolnych miejsc oraz bez gwarancji zabezpieczenia pełnych świadczeń.

IX. ŚWIADCZENIA

1. Okolicznościowa plakietka i odcisk pieczęci rajdowej.

2. Pamiątkowy dyplom uczestnictwa.

3. Nagrody dla uczestników konkursów, m.in. krajoznawczego, sprawnościowego, na najmłodszego i najstarszego uczestnika itp.

4. Ognisko z kiełbaskami, gorącą herbatą (sobota), drugie śniadanie na trasie (niedziela).

5. Zwiedzanie KOSZALINA z przewodnikiem.

6. Potwierdzenie punktów na odznaki.

7. Fachowa i troskliwa opieka na trasie w czasie trwania Rajdu.

8. Materiały krajoznawcze oraz inne niespodzianki przygotowane przez sponsorów i gminy powiatu koszalińskiego.

9. Osoba, która będzie uczestniczyć trzy dni na rajdzie zdobywa odznakę krajoznawczą „ROWEREM DOOKOŁA KOSZALINA".

XI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Rajd odbędzie się bez względu na pogodę.

2. Osoby, które nie zgłoszą się na Rajd, tracą prawo do świadczeń i zwrotu wpisowego.

3. Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania Karty Turysty, regulaminu oraz przepisów ruchu drogowego.

4. Uczestnicy Rajdu odpowiadają za szkody wyrządzone przez siebie.

UWAGA:

Organizatorzy nie ubezpieczają uczestników Rajdu.

Członkowie PTTK z opłaconymi składkami są ubezpieczeni (Grupowe Ubezpieczenie NNW na podstawie Umowy Generalnej Ubezpieczenia Nr 200552101282 zawartej z Towarzystwem Ubezpieczeniowym SIGNAL IDUNA POLSKA).

Pliki do pobrania:

- karta zgłoszeniowa