Konferencja - Ochrona brzegów morskich

W najbliższy piątek, 29 listopada 2013 r. o godz. 12:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Koszalinie odbędzie się konferencja prasowa dotycząca ochrony brzegów morskich Pobrzeża Koszalińskiego.

W latach 2014-2015 w kilku miejscowościach wybudowane zostaną konstrukcje chroniące brzeg morski o łącznej długości 3,8 km: w Jarosławcu - gmina Postomino, na przetoce jeziora Jamno oraz w Chłopach w gminie Mielno, Sianożętach - gmina Ustronie Morskie, a także w Dźwirzynie w gminie Kołobrzeg. Nowe falochrony, ostrogi i opaski brzegowe zmniejszą straty ekonomiczne powodowane sztormami, zapewnią ochronę cennych terenów przyrodniczych, będą sprzyjały rozwojowi turystyki.

Inwestorem jest Urząd Morski w Słupsku. Łączny koszt zakrojonych na dużą skalę inwestycji wyniesie ponad 92 mln zł, z czego 78.914.924,05 zł to kwota dofinansowania z UE.

Podczas konferencji umowę o dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko zadania pn. "Ochrona brzegów morskich Pobrzeża Koszalińskiego" podpiszą Jacek Chrzanowski - Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie i Tomasz Bobin - Dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku, w obecności Stanisława Gawłowskiego - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska, Andrzeja Jakubowskiego – Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Romana Szewczyka - Starosty Koszalińskiego oraz wójtów gmin, na terenie których będą realizowane inwestycje.

Do pobrania:

28.11.13