Miliony na drogi

„Europejski  Fundusz  Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”
Cel operacji: Celem  planowanej  operacji  jest  wsparcie   inwestycji   związanych   z   tworzeniem, ulepszaniem infrastruktury drogowej pomiędzy miejscowościami Domachowo, Bukowo, Świerczyna na odcinku 4,085 km,  których mieszkańcy uzyskają szybszy i bezpieczniejszy dostęp do połączenia   z dalszym odcinkiem tej drogi, łączącej się z drogą wojewódzką nr 206 o wyższej  kategorii.
Wynik operacji: Przebudowa drogi powiatowej na odcinku 4,085 km.
Typ  operacji: „Budowa   lub  modernizacja  dróg  lokalnych”  w  ramach    poddziałania   „Wsparcie inwestycji   związanych   z  tworzeniem,  ulepszaniem  lub  rozbudową  wszystkich  rodzajów  małej infrastruktury, w   tym   inwestycji   w  energie  odnawialną   i  w   oszczędzanie   energii”  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Nazwa operacji:  Przebudowa  drogi  powiatowej  nr  3550Z  Domachowo – Bukowo – Świerczyna.
Nazwa działania  PROW  2014-2020,  w ramach  którego realizowana jest operacja:   Podstawowe usługi  i odnowa wsi na obszarach wiejskich.

21 milionów euro trafi do 24 gmin i powiatów w ramach umów podpisanych 31 maja w Powiatowym Urzędzie Pracy w Koszalinie na przebudowy dróg we wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Wśród beneficjentów jest m.in. powiat koszaliński, który otrzymał 2 544 859 zł na  realizację operacji  pn: „Przebudowa drogi  powiatowej nr 3550Z Domachowo – Bukowo – Świerczyna”  w gminie Polanów. Całkowity koszt tej inwestycji na odcinku ponad  4 kilometrów wyniesie blisko 4 mln zł.

Przyznane środki, których dysponentem jest Urząd Marszałkowski są  konsekwencją złożonych wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu: „Budowa   lub  modernizacja  dróg  lokalnych”  w  ramach    poddziałania   „Wsparcie inwestycji   związanych   z  tworzeniem,  ulepszaniem  lub  rozbudową  wszystkich  rodzajów  małej infrastruktury, w   tym   inwestycji   w  energie  odnawialną   i  w   oszczędzanie   energii”  objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Marszałka województwa w akcie podpisywania umów reprezentowali wicemarszałkowie Jarosław Rzepa i Tomasz Sobieraj. W imieniu powiatu podpisy złożyli starostowie koszalińscy Marian Hermanowicz i Dariusz Kalinowski.

Oprócz powiatu koszalińskiego pieniądze na przebudowy dróg w ramach w/w programu pomocowego otrzymały gminy: Biesiekierz, Manowo, Malechowo, Mielno, Polanów, Sianów, Połczyn Zdrój, Sławno, Świdwin, Sławoborze, Malechowo, Biały Bór, Barwice, Czaplinek, Borne Sulinowo, a także powiaty szczecinecki i świdwiński.

01.06.16