Pieniądze od marszałka na drogi

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Koszalinie 2 lipca br. miało miejsce podpisanie umów pomiędzy marszałkiem zachodniopomorskim a powiatem koszalińskim oraz gminami Będzino i Polanów w sprawie dotacji na remonty i przebudowy dróg. Na mocy zawartych porozumień, środki pochodzące z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych trafią do powiatu koszalińskiego w kwocie 44 479,77 zł (na przebudowę drogi powiatowej Łasin – Łopienica o dł. 1,32 km), do gminy Będzino w kwocie 90 813,10 zł (na remont odcinka Tymień – Kładno o dł. 0,929 km) oraz do gminy Polanów w kwocie 67 447,60 zł (na remont ulicy Zacisze o dł. 0,767 km). W imieniu marszałka zachodniopomorskiego umowy parafował członek zarządu województwa Ryszard Mićko. Lokalne samorządy reprezentowali włodarze: starosta koszaliński Marian Hermanowicz i członek zarządu powiatu Tomasz Tesmer, wójt Będzina Henryk Broda oraz burmistrz Polanowa Grzegorz Lipski.

05.07.17