Powiatowy Turniej koszykówki chłopców w Zespole Szkół ZSCKR Bonin

16 marca 2017 roku na sali gimnastycznej Zespołu Szkół CKR Bonin odbył się turniej koszykówki chłopców o Puchar Przewodniczącego Zachodniopomorskiego Zrzeszenia LZS w Szczecinie , Starosty Koszalińskiego i Dyrektora Szkoły w Boninie. W rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów. W tym 5 zespołów z powiatu koszalińskiego : Gimnazjum Bobolice , Gimnazjum Manowo, Gimnazjum Sianów , Zespół Szkół CKR Bonin  I , Zespół Szkół CKR Bonin II oraz 3 drużyny z Koszalina : Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 7 , Gimnazjum nr 5.

Uroczystego otwarcia  turnieju dokonała dyrektor szkoły  Dorota- Kinga Grabarek . Spośród zaproszonycj gości głos zabrał między innymi Prezes AZS Pan Leszek Doliński wybitny koszykarz AZS Koszalin , wieloletni reprezentant kraju , olimpijczyk . Swoją obecnością na turnieju  zaszczycił  również sekretarz Powiatowego Zrzeszenia LZS Władysław Kozioł wielki orędownik sportowych imprez LZS.  Młodzież przywitała gości gromkimi brawami.

Zawody pomimo zaciętej rywalizacji , odbyły się w bardzo przyjaznej atmosferze z zachowaniem zasad fair play. Oprócz rozgrywek atrakcją był przygotowany przez uczniów z klas gastronomicznych poczęstunek dla zawodników i ich opiekunów . Gry turniejowe wywołały wiele emocji wśród grającej młodzieży i kibiców .

Klasyfikacja końcowa turnieju

I miejsce zajął  Zespół Szkół CKR Bonin I zespół

Skład zwycięskiego zespołu : Kacper Salamon -kapitan, Bartek Żak, Wojtek Gąsiorek, Dawid Wolder, Eryk Majchrzak, Jonatan Stankiewicz , Krystian Bobryk, Dusza Tomasz ( opiekun zespołu Bożena Konczak)

II miejsce zajęło gimnazjum nr 6 Koszalin ( opiekun Robert Krawczyk)

III miejsce zajęło gimnazjum nr 7 ( opiekun Eżbieta Bigda)

IV miejsce zajął Zespół Szkół CKR Bonin II zespół ( opiekun Bożena Konczak )

Ponadto w rozgrywkach udział wzięły zespoły z gimnazjum nr 5 Koszalin,  Manowa, Bobolic , Sianowa.

Tradycją stało się, iż podczas tych rozgrywek przeprowadzany jest konkurs rzutów osobistych oraz konkurs rzutów za trzy punkty

Zwycięskie  drużyny otrzymały puchary, a wszystkie drużyny ponadto pamiątkowe dyplomy .Najlepsi  zawodnicy otrzymali  statuetki i  dyplomy

MVP turnieju został zawodnik z gimnazjum nr 7 Koszalin- Urbański Sebastian

Najlepszym obrońcą turnieju został zawodnik ZSCKR Bonin - Wojtek Gąsiorek

„Królem Strzelców” został – zawodnik ZSCKR Bonin Kacper Salamon

W konkursie rzutów za trzy punkty – zwyciężył Kacper Jaśkiewicz z gimnazjum nr 6 Koszalin

W Konkursie rzutów osobistych – zwyciężył Krzysztof Skrzypczyk z gimnazjum nr 6 Koszalin

Turniej mógł odbyć się dzięki sponsorom , którym bardzo serdecznie dziękujemy: Zachodniopomorskiemu Zrzeszeniu LZS, Powiatowi Koszalińskiemu ,Powiatowemu Zrzeszeniu LZS , Gminie Manowo, Radzie Rodziców przy ZSCKR Bonin.

Tekst:  Bożena Konczak

20.03.17