• Koszalin
Tu jesteś:

PRIMA APRILIS W NOWOGARDZIE

PowrótDrukuj

Piłkarki sianowskiej Victorii SP 2 sprawiły sobie oraz swoim kibicom miłą niespodziankę . W dniu primaaprilisowym 1 kwietnia pokonały na wyjeździe dotychczas niepokonanego  lidera tabeli  III ligi drużynę Pomorzanina Nowogard w stosunku 1:0.  Bramkę strzeliła w 56 minucie najlepsza snajperka Victorii SP 2 Malwina Grzelak.  Mecz był można powiedzieć wyrównany ale więcej sytuacji do strzelenia bramek miały piłkarki z Sianowa. W 23 minucie sianowianki mogły prowadzić 1:0 ale Malwina Grzelak po bardzo ładnej akcji strzeliła w słupek.  W 25 minucie groźnie było pod bramką sianowianek ale skończyło się na strachu. W 31 minucie po błędzie jednej z obrończyń drużyny sianowskiej piłkarki z Nowogardu bliskie były strzelenia bramki. Świetnie jednak spisała się bramkarka Victorii SP 2  Oktawia Kaszewska , która stanęła na wysokości zadania i nie pozwoliła się pokonać. W 55 minucie sianowianki były blisko strzelenia bramki.  W 56 minucie jak wspomnieliśmy na początku sianowianki uzyskały prowadzenie.  W 65 minucie Malwina Grzelak mogła podwyższyć na 2:0 ale uciekła jej piłka w sytuacji sam na sam z bramkarką. W 75 minucie poprzeczka po strzale Katarzyny Pietras uratowała nowogardzianki przed utratą gola.

Było to w sumie zasłużone zwycięstwo sianowianek jak stwierdził trener Victorii SP 2 Jedrzej Bielecki ale nie przyszło łatwo. Dziewczyny z Pomorzanina do końca były groźne i sianowska obrona do końca musiała mieć się na baczności.  Tym bardziej cieszy nas to zwycięstwo bo odniesione na terenie dotychczas niepokonanego lidera. Nasze młode dziewczyny zagrały bardzo konsekwentnie i ambitnie. Nie jesteśmy jeszcze w optymalnej formie i nie gramy najlepszym składem . W meczu zabrakło chorych i kontuzjowanych : Marty Haczykowskiej, Karoliny Brydy, Adrianny Saganowskiej , Wiktorii Ostróżki.  Nie w pełni sił były Malwina Grzelak, Kasia Pietras i Asia Próchnicka ale jakoś dziewczyny dały radę.  W składzie Victorii SP 2 zadebiutowały: Wiktoria Mąka, Klaudia Dziubak  a w bramce Oktawia Kaszewska . Wszystkie spisały się na medal.

Skład Victorii SP 2 Sianów: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Karolina Wieczorek, Wiktoria Robakowska, Klaudia Dziubak, Wiktoria Mąka, Wiktoria Kaszyńska, Joanna Próchnicka ( 75 Wiktoria Tomaszewska), Karolina Kawałek, Katarzyna Pietras i Malwina Grzelak.  Następny mecz sianowianki zagrają u siebie w Sianowie 8 kwietnia 2017 o godz. 12.00. Stadion ul. Strzelecka 11.  z MKS Olimpia III Szczecin.