Przekazanie urządzeń- smokolizerów

Dnia 16.05.2017 r. w Starostwie Powiatowym w Koszalinie odbyło się przekazanie 19 szt. urządzeń do pomiaru zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu - smokolizerów.
Urządzenia zakupione zostały w ramach prowadzonych przez Powiat Koszaliński badań profilaktycznych w Projekcie pn. "Zwalczamy nowotwory - program profilakatyki nowotworowej w powiecie koszalińskim".

Dzięki uzyskanej zgodzie od Ministerstwa Zdrowia (Operatora Programu), możliwe było bezpłatne użyczenie urządzeń na potrzeby dalszych badań m.in. mieszkańców powiatu koszalińskiego przez Specjalistyczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Koszalinie. Przypomnijmy, iż szpital na potrzeby realizacji Projektu, w ramach zawartej umowy, przeprowadzał bezpłatne badania specjalistyczne z zakresu nowotworu płuc i oskrzeli dla 1 000 osób wyłonionych spośród 7 500 szt. wypełnionych z tego zakresu ankiet.

16.05.17