Szachowe emocje w ZSP w Polanowie

XI Drużynowy Turniej Szachowy
o Puchar Starosty Koszalińskiego

Wyjątkowo dużo zawodników wzięło udział w XI Drużynowym Turnieju Szachowym o Puchar Starosty Koszalińskiego. Zawody zorganizowane przez UKS „GRAD” w Polanowie rozegrano w Zespole Szkół Publicznych w Polanowie w sobotę 25 lutego. W zmaganiach wzięło udział 19 zespołów ze Sławna, Sławska, Lejkowa, Szczeglina, Kołobrzegu, Rosnowa, Wyszewa, Rosochy, Jacinek, Rzeczycy oraz oczywiście z Polanowa – w sumie 56 zawodników i zawodniczek. Wśród uczestników był nawet Pakistańczyk, mieszkający w Polsce. Wspólnie grali emeryci, dorośli, młodzież i dzieci. Turniej sędziował pan Tomasz Kawalec. Rozegrano siedem rund, każdy zawodnik miał po 15 minut czasu do namysłu.

Najlepszy wynik i Puchar Starosty Koszalińskiego z dużą przewagą nad kolejnymi drużynami uzyskał zespół ze Sławna: Kordian Adamski, Piotr Rogalski i Krzysztof Kędzierski. Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szczeglina: Paweł Ałkowski, Kajetan Woch i Bartłomiej Kujaszewski.  Trzecie miejsce zajęła kolejna drużyna ze Sławna:  Zbigniew Mielczarski, Dawid Piekarski, Bartłomiej Glinka. Na szóstym miejscu uplasowała się najlepsza drużyna z Polanowa, którą reprezentowali uczniowie ZSP w Polanowie: Piotr Wąsik, Alan Belka, Sebastian Wlaźlak.

Indywidualnie najlepszy był Paweł Ałkowski ze Szczeglina, który zdobył komplet 7 punktów. W kategorii do lat 18 najlepszy wynik osiągnął Mateusz Knap, a w kategorii do lat 12 Jakub Karczyński – obaj z Zespołu Szkół w Sławsku.  Zawodnicy ci otrzymali statuetki ufundowane przez Zachodniopomorską Izbę Rolniczą.

Oprócz tych wyróżnień, wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe i upominki – sprzęt sportowy, zabawki i gadżety. Nagrody zakupione zostały przez organizatora turnieju – UKS GRAD w Polanowie, dzięki wsparciu sponsorów: Gminy Polanów, Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej. Wyniki turnieju i zdjęcia dostępne wkrótce na stronie www.zsp.polanow.pl

Ostateczna klasyfikacja Turnieju:

Lp.