Tydzień bibliotek

8 maja  - w ramach Tygodnia Bibliotek – w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się uroczyste spotkanie bibliotekarzy z władzami miasta i powiatu, organizowane przez  Koszalińską Bibliotekę Publiczną i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W ten sposób chcemy zaakcentować rangę zawodu bibliotekarza i jego znaczącą rolę, jaką odgrywa w społeczeństwie. W tym dniu odbędzie się również wykład Joanny Olech nt. „ Nowoczesnej  ilustracji książek dla dzieci”.

Tydzień Bibliotek obchodzony jest co roku w dniach 8-15 maja. Wydarzenie to ma ogólnopolski charakter. Akcja ta ma na celu promowanie czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy.  Organizowana jest  od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i rozpoczyna się zawsze 8 maja – w Dniu Bibliotekarza.

Hasło Tygodnia Bibliotek 2017 brzmi „Biblioteka. Oczywiście!”

20.04.17