VICTORIA SP2 SIANÓW NAJLEPSZA W DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet na Hali Widowiskowo-Sportowej w Sianowie rozegrany został

VI Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.  W zawodach wzięło udział 5 zespołów . W ostatnich dniach przed turniejem z gry zrezygnowała AP Kotwica Kołobrzeg.  Najlepszą okazała się pierwsza drużyna Victorii SP 2 ( trenerzy Jędrzej Bielecki i Marian Kuna) , która wygrała wysoko 3 mecze i jeden zremisowała z pierwszym zespołem z Gościna 3:3.  Na drugim uplasował się Olimp I Gościno ( trener Jakub Szczęśniak) z taką samą ilością punktów ale miał wyraźnie gorszą różnicę bramek. Na trzecim miejscu znalazły się rezerwy Victorii SP 2 a na czwartym rezerwy Olimpa Gościno. Ostatnie , piąte miejsce przypadło zawodniczkom Hattricka Kołobrzeg ( trener Paweł Pielichowski).  Drużyna Victorii SP 2 I wystąpiła w składzie: Alicja Wojciechowska, Malwina Grzelak, Wiktoria Robakowska, Dagmara Petrus, Wiktoria Kaszyńska, Katarzyna Pietras, Oktawia Kaszewska i Karolina Kawałek.    Królową strzelczyń z 12 bramkami została Malwina Grzelak z Victorii SP 2 a najlepszą zawodniczką Wiktoria Paprocka z Olimpa Gościno.  Wyróżniono też bramkarkę z Hattricku Kołobrzeg Patrycję Kucharzewską.  Ponadto organizatorzy przeprowadzili podczas turnieju konkurs żonglerek w którym bezapelacyjnie zwyciężyła Karolina Bryda odbijając piłkę 500 razy. Na drugim miejscu zameldowała się  Oliwia Krauze 108 odbić a na trzecim Wiktoria Paprocka 60.

W czasie turnieju nagrodzono też dziewczyny mające najdłuższe włosy i paznokcie. Najdłuższe włosy miała Iwona Szymańska z Gościna a paznokcie Natalia Żebrowska z Hattricka Kołobrzeg. Nagrody ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie , Urząd Gminy i Miasta Sianów oraz UKS Victorię SP 2 Sianów wręczali : Przewodniczący Rady Miejskiej Sianowa Janusz Machała i Prezes UKS Victoria SP 2 Sianów Jędrzej Bielecki. Mecze społecznie sędziował Marian Kuna. Ponadto wszystkie dziewczyny otrzymały okolicznościowe kwiaty tulipany ufundowane przez Kwiaciarnię Roberta Gawienowskiego z Sianowa oraz czekolady. Nie zabrakło też napojów , drobnego poczęstunku przygotowanego przez dziewczęta głownie z klasy VA  i występu zespołu tanecznego ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie prowadzonego przez Elżbietę Missok. Podczas przerw w zawodach dwukrotnie zaprezentowały się dziewczęta z projektu FIO Ministerstwa Rodziny , Pracy i Polityki Społecznej trenowane przez Klaudię Saganowską , która dzielnie prowadziła także  całą buchalterię zawodów.

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU

1 miejsce UKS Victoria SP 2 I  Sianów     4  10  20-7