VIII Powiatowy Przegląd Solistów, Kapel i i Zespołów Ludowych 2017

Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie i Starostwo Powiatowe w Koszalinie serdecznie zaprasza Państwa do wzięcia udziału w VIII Powiatowym Przeglądzie Solistów, Kapel i Zespołów Ludowych, który odbędzie się w dniu 3 maja o godz. 10.00 w sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury  w Dobrzycy.

Szczegóły dotyczące Przeglądu i zasady uczestnictwa, zawarte są w „Regulaminie-Założeniach programowo-organizacyjnych „. /Karta zgłoszenia będzie do pobrania ze strony internetowej GOK Będzino/.

Przegląd ten ukierunkowany jest na propagowanie i kultywowanie twórczości ludowej oraz popularyzację folkloru polskiego . Twórczość ta zasługuje na to, by zachować ją w świadomości przyszłych pokoleń.

Impreza ma charakter konkursu i wytypowane zostaną najlepsze zespoły   i wykonawcy, którzy reprezentować będą powiat koszaliński na przeglądach wyższego szczebla. Jesteśmy jednak przekonani,   że wszyscy zasługiwać będą na wyróżnienie  i żaden zespół,  ani wykonawca nie wyjedzie z Dobrzycy  bez upominku.

Imprezę chcemy promować poprzez dostępne media. Mam nadzieję, że odpowiedzą Państwo na nasze zaproszenie i możliwość wspólnej zabawy. Dla przybyłych zespołów umożliwimy darmowe zwiedzanie tematycznych ogrodów „HORTULUS”.

Organizatorzy:

Gminny Ośrodek Kultury w Będzinie