Wyłoniono laureatów konkursu fotograficznego „Radew – energia życia”

Wyłoniono laureatów konkursu fotograficznego „Radew – energia życia”

13 września br. komisja konkursowa w składzie: dr Ewa Miśkiewicz-Żebrowska i Patrycja Dannemann-Dziekiewicz (Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie) oraz Józef Rutkowski i Weronika Pechmann (Starostwo Powiatowe w Koszalinie) dokonała oceny konkursowej zdjęć nadesłanych na Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Radew – energia życia”. Konkurs ogłoszony został w ramach projektu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Miał on za zadanie przede wszystkim dokumentację i promocję cennych przyrodniczo, florystycznie miejsc obszaru Natura 2000 - Doliny Radwi, Chocieli i Chotli.

Prace konkursowe zostały oceniane w kategorii „Flora Doliny Radwi, Chocieli i Chotli”. Jury przyznało I nagrodę ex aequo Dariuszowi Lenio za fotografie „Widziane z bliska“, „Firletka“, „W promieniach zachodzącego słońca”, „Zwiewność”, „Wodna łąka”, „Jeżyki”, „Dzwoneczki”, „Prześwietlony”, „Motylki”, „Na leśnej łące”, „Kukułka”  oraz Robertowi Machowiczowi za zdjęcia z serii „Radew w obiektywie makro” ( „Rosiczka”, „Mniszek”, „Lilia”).

II nagrodę otrzymali także ex aequo Paweł Wierzbowiecki za fotografie „Pobudka”, „Cudowna odżywka”, ”Hipnoza”, „Puch”  oraz Dariusz Zatorski za zdjęcie „Mchu płonnika”.

III nagroda przypadła również ex aequo Teresie Bochenek za fotografię pt. „Kontrasty”, „Dmuchawiec nad wodą”, Liść jeżyny”, „Trawa”, „Nasiona odlatują” oraz Monice Kalkowskiej za zdjęcie zatytułowane „Nad Radwią” i „Wiosna”.

Ponadto jury przyznało dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Andrzej Kisiel za zdjęcie pt. „Jesienne zaduma – kurhany”, „Lato w pełni”, „Wiosna wszędzie” i „Zimowy sen” oraz Jacek Liszewski za fotografię „Ściana płaczu”.

Organizatorzy serdeczne gratulują laureatom i wyróżnionym, a jednocześnie dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłane prace. Wiele z nich (także te, które nie zostały nagrodzone) zostanie zaprezentowanych na przygotowywanej wystawie pokonkursowej, której oficjalne otwarcie nastąpi 18 września podczas Dożynek Powiatowych w Sianowie. W tym dniu zostaną także ogłoszone wyniki zmagań konkursowych oraz wręczone nagrody zwycięzcom. Wystawa gościć będzie również w pozostałych gminach powiatu koszalińskiego.

14.09.10