Zapaśnicze widowisko

W czwartek 23 lutego mieszkańcy Polanowa mieli okazję obejrzeć  zmagania młodych zapaśników. Na zaproszenie naszej młodej drużyny GRAD Polanów przyjechały do Polanowa drużyny Gimsport Międzyzdroje, UKS LOTNIK Rosnowo oraz ZKS Koszalin. Drużyny te reprezentowali uczestnicy zapaśniczego zgrupowania feryjnego w Koszalinie, a mecz w Polanowie był podsumowaniem ich tygodniowych intensywnych treningów.

Każdą drużynę reprezentowało 10 zawodników, z możliwością zmiany w poszczególnych meczach aby dopasować kategorie wagowo - wiekowe. Sędzią głównym zawodów był pan Dawid Kret, a walki sędziował na macie Żozef Baghramyan. Zmaganiom przyglądała się spora grupa kibiców, a doping był niezwykle głośny. W sumie odbyło się 58 walk w ramach meczów.  W przerwie pomiędzy walkami meczowymi odbyły się walki pokazowe między uczniami klas III Gimnazjum w Polanowie: Piotr Wąsik, Remigiusz Miara, Dawid Pytliński.

Drużyny otrzymały Puchary Burmistrza Polanowa, a zawodnicy udekorowani zostali medalami  przez zastępcę burmistrza pana Piotra Górniaka i przewodniczącego Rady Gminy pana Józefa Wilka. Dodatkowo statuetkę najlepszego zawodnika ufundowaną przez Starostę Koszalińskiego otrzymała Kornelia Jachimowska z UKS LOTNIK Rosnowo, a statuetkę najlepszego zawodnika gminy Polanów ufundowaną przez Burmistrza Polanowa otrzymał Mateusz Mentel, który wygrał wszystkie swoje walki. Widowisko było udane, przyniosło wiele emocji zawodnikom i kibicom. Po zawodach otrzymaliśmy wiele sygnałów, że założenie sekcji zapaśniczej w Polanowie to strzał w dziesiątkę.

Trener polanowskich zapaśników Janusz Rygielski podsumował występy swoich podopiecznych:

Bardzo dobry występ zanotował Mateusz Mentel, który wygrał swoje trzy walki. Nieźle poradził sobie też Sebastian Wlaźlak, dla którego był to pierwszy występ na macie i wygrał dwie z trzech walk. Angelika Krysiak wygrała jedną walkę, miała jednak za przeciwników chłopców i to zawodników z dłuższym stażem.  Po jednej walce wygrali też debiutujący Kacper Wlaźlak i Jakub Nagły. Pozostaje niedosyt wygranych u pozostałych zawodników i szkoda, że nie wskoczyliśmy jako drużyna na podium. Niemniej zawody były udane i liczę na większe zainteresowanie dzieci i dorosłych tym sportem.

Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy obsłudze hali sportowej, zwłaszcza panu Marcinowi Kasprzyckiemu, oraz strażakom OSP w Żydowie, którzy zapewniali obsługę ratowniczo – medyczną zawodów.

Wyniki meczów:

GRAD – GIMSPORT 5:5