Przejdź do treści
  • Koszalin
  • Koszalin
  • Koszalin
Tu jesteś:

Turystyka

PowrótDrukuj

Ważną dziedziną gospodarki powiatu jest turystyka. Dominującą rolę w tym zakresie odgrywają miejscowości nadmorskie. Rok roczne liczba turystów odwiedzających nasz powiat systematycznie rośnie. Ostanie dane z 2008 r. pokazują, że powiat koszaliński odwiedziło ogółem 140 738 turystów z czego 16 473 to turyści zagraniczni. W powiecie spośród wszystkich obiektów świadczących usługi noclegowe najwięcej jest kwater prywatnych (kwater agroturystycznych, pokoi gościnnych), bo aż 422 co daje łącznie 6835 miejsc noclegowych. Jednakże największa liczba miejsc noclegowych znajduje się w 101 obiektach zbiorowego zakwaterowania.(1)

Obiekty te oferują bardzo dobreusługi w zakresie noclegu i wyżywienia. Niejednokrotnie w kompleksachhotelowych można oddać się zabiegom SPA, skorzystać z basenu, sauny, jacuzzi,solarium, kręgielni, kortu tenisowego i innych rozlicznych atrakcji. Wmiejscowościach nadmorskich są organizowane również pobyty rehabilitacyjne.Ośrodki wychodząc potrzebom firm i osób prywatnych organizują spotkaniaszkolno-konferencyjne, integracyjne oraz wszelkiego rodzaju imprezyokolicznościowe. Z kolei ciągle rozwijające się gospodarstwa agroturystyczneumożliwiają swym gościom bezpośredni kontakt z naturą i zasmakowania sielankidnia codziennego na wsi. Turyści ci mogą,oprócz nieskazitelnej przyrody, spotkać się z ogromną życzliwością gospodarzy,skosztować dań przygotowanych przez panie domu z własnych produktów orazkorzystać z rozlicznych atrakcji, m.in. spacerów, kąpieli w pobliskich jeziorach,zbieraniu runa leśnego, przejażdżek konnych lub rowerowych oraz wędkowania.

Powiat Koszaliński na swoim terenie posiada również wioski tematyczne, które zapoczątkowały ich tworzenie w Polsce. Po pojęciem "wiosek tematycznych" kryje się kompleksowy projekt mający na celu ożywienie gospodarki wiejskiej, poprzez integrację lokalnej społeczności wokół zagadnień związanych z jakimś produktem, usługą, lub kulturą danego regionu. Miejscowości, których rozwój podporządkowany jest jakiemuś konkretnemu pomysłowi, stanowiący swoisty produkt turystyczny, wokół którego tworzone są sposoby na alternatywne dochody mieszkańców.

Należą do nich:
Wioska Zdrowego Życia w Dąbrowie Oferuje przyjezdnym uroki wiejskiego i zdrowego życia, od prawdziwego wytwarzanego na miejscu sera i chleba po tradycyjne zabawy i warsztaty rękodzieła. W gospodarstwach edukacyjnych można spróbować wszystkiego, co wiąże się z naturalnym, wiejskim stylem życia.
Wioska Końca Świata w Iwięcinie
Oferuje zajęcia edukacyjne z astronomii, historii i rolnictwa oraz sprawadzenia swoich umiejętności artystycznych z wykorzystaniem między innymi słomy, siana, trzciny czy kamienia. Na terenie wioski znajduje się „podwórzec czasu", który wrozgwieżdżone niebo zaprasza do obserwacji odległych krańców kosmosu, a w dzień słoneczny zegar odmierza upływający czas.
Wioska Hobbitów w Sierakowie Sławieńskim Znajdują się w niej bajkowe budowle, kramy pod strzechą, warsztaty rzemieślnicze i wieża widokowa. Turyści odwiedzający wieś mogą wziąć udział w grach terenowych oraz cyklicznie w sierpniu odbywającym się Jarmarku Hobbistów, podczas którego mogą uczestniczyć w warsztatach ceramicznych, nauce żonglowania oraz spróbować hobbickiego jadła.

Szlaki turystyczne w powiecie koszalińskim:
1. Szlaki piesze:

Międzynarodowy Szlak Północny (nadmorski – 45 km) R-10 

Pleśna - Gąski - Sarbinowo - Mielno - Unieście - Osieki - Iwięcino - Bielkowo. Jest to fragment szlaku o randze międzynarodowej, zaczynający się aż we Francji i biegnący do Broniewa. Na terenie powiatu prowadzi częściowo wzdłuż wybrzeża morskiego oraz południowego brzegu jeziora Jamno. W gminie Będzino obejmuje pas ok. 6 km i przechodzi przez miejscowość Pleśną.

Szlak Doliny Radwi im.Tadeusza Brzezińskiego (zielony – 35 km)

Mostowo - Cybulino - Wietrzno - Polanów. Trasa rozpoczyna się w Mostowie (gm. Manowo) - atrakcją jest tu rezerwat archeologiczny „Kamienne Kręgi” – miejsce kultowe Gotów z I i II w n.e. Na terenie gminy Bobolice szlak prowadzi rozlewiskami Radwi przez miejscowości: Kępiste (Kępno), Kurowo i Cybulino. Na trasie znajdują się, m.in. grodzisko wyżynne datowane na VIII-X w. w miejscu nieistniejącej już osady Zbocze, dwie chałupy ryglowe oraz neogotycki kościół z kamienia ciosanego w Kurowie, pałac rodu von Kleist z kaplicą zamkową w Cybulinie. Dalej szlak prowadzi do Polanowa przez Chocimono i Wietrzno. 

Szlak im. Józefa Chrząszczyńskiego (czerwony – 50 km)

Góra Chełmska - Maszkowo - Rosnowo - Pobądź - Bukowo - Tychowo. Atrakcyjny szlak prowadzi z Krzyżanki (szczytu Góry Chełmskiej - 136,6 m n. p. m.) poprzez gminy Sianów i Manowo, pogranicze gmin Świeszyno i Bobolice oraz tereny powiatu białogardzkiego do miejscowości Tychowo. Na terenie gminy Manowo jest to szlak pieszo-rowerowy. Trasa przebiega przez: rezerwat ornitologiczny Jezioro Lubiatowskie , który chroni zagrożone gatunki, m.in. siedlisko łabędzia niemego, Ścieżkę Edukacji Przyrodniczej Czaplą Górę (miejsce lęgowe czapli siwej) oraz w pobliżu dwuch pomników – dębów „Bogusław” i „Józef”, a także elektrowni wodnej na rzece Radwi w Rosnowie.

Szlak Kamieni Granicznych (zielony – 12 km)

Lubiatowo - jezioro Policko - Bonin. Nazwa szlaku wywodzi się z faktu, że na trasie znajdują się kamienie graniczne z wyrytymi znakami właścicieli ziem należących do klasztoru i ziem przynależnych do miasta. Ziemie klasztoru posiadały znak krzyża, natomiast ziemie miasta literę „Z” z kropkami po bokach.

Szlak Pielgrzymkowy im. Jana Pawła II (biały – ok. 40 km)

Góra Chełmska - Maszkowo - Węgorzewo Koszalińskie - Szczeglino - Kościernica - Nacław - Garbno - Dadzewo - Rosocha - Święta Góra Polanowska. Trasa powstała w oparciu o średniowieczny trakt łączący dwa miasta – Koszalin i Polanów oraz położone obok nich dwie Góry – Chełmską i Świętą Polanowską. Szlak wiedzie leśnymi i polnymi drogami oraz nasypem pozostałym po kolei wąskotorowej (od Kościernicy). Łączy 8 założonych w średniowieczu wsi, z których połowa z nich znajduje się w granicach gminy Sianów, a druga  połowa w granicach administracyjnych Polanowa. Na trasie ustawione są przydrożne kapliczki i przygotowane miejsca do wypoczynku.

 2. Szlaki rowerowe:

Szlak Jamneński (czerwony – 22,2 km)

Mielno - Strzeżenice - Dobiesławiec - Mścice - Łabusz - Osieki. Okrąża on jezioro Jamno od strony południowej. Na trasie mijamy zespół dworsko-parkowy w Mścicach, elektrownie wodną w Jamnie położoną na rzece Dzierżęcince oraz zabytkowy kościół (Jamno). Dalszą jazdę wokół jeziora możemy kontynuować między narodowym szlakiem R-10 w kierunku nadmorskiej miejscowości Łazy.

Szlak Romantyczny (czarny – 8,7 km)

Dobrzyca - Strzepowo - Strachomino - Rusowo. Trasa przebiega przez gminę Będzino ukazując XIX wieczne kościoły neogotyckie w Dobrzycy i Strzepowie, a kończy się parkiem pałacowym romantyczno-krajobrazowym w Rusowie (gmina Ustronie Morskie), gdzie także możemy zobaczyć ruiny wieży widokowej otoczonej fosą oraz zabytkowy kościół.

Szlak Pałaców (niebieski – 68,2 km)

Mostowo - Rosnowo - Niedalino - Strzekęcino - Bardzlino - Białogórzyno - Nosowo - Parsowo - Świemino - Warnino - Wierzchomino - Dobrzyca - Śmiechów - Gąski. Szlak wiedzie przez pięć gmin powiatu. Podczas wyprawy przejeżdżamy obok kilku pałaców – są to m.in. Bursztynowy i Biały Pałac. Atrakcję stanowią także elektrownie wodne w Niedalinie i Rosnowie.

Szlak Pełnika Europejskiego (żółty – ok. 24 km)

Bobolice, łąki pełnikowe - Bobolice ul. Polna - Bobolice ul. Dworcowa - Bobolice ul. Zielona - Bobolice - ul. Lipowa - Bobolice Plac Chrobrego - Ubiedrze - Kępiste - zakole Radwi - zwalona ambona - Szkółka Leśna Wrzosowiec - Kamienne Kręgi. Szlak powstał dzięki realizacji projektu „Szlakiem pełnika europejskiego – edukacja ekologiczna poprzez aktywne formy wypoczynku" dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Trasa wiedzie starymi nasypami, drogami brukowymi, żużlowymi i asfaltowymi. Szlak przechodzi przez park w Bobolicach usytuowany na skarpie. Przed Ubiedrzem trasa przebiega drogą leśną wśród drzew i przecinającym ją niewielkim, malowniczym strumykiem. W dalszej części szlak ukazuje liczne źródliska i niewielkie wąwozy oraz bardzo urokliwy zakątek zakola rzeki Radwi. Jadąc dalej docieramy do Szkółki Leśnej „Wrzosowiec", którą w godzinach pracy można zwiedzić. Szlak kończy się w Grzybnicy na „Kamiennych Kręgach", które są zabytkiem archeologicznym.

Szlak „Zagubiony Trakt" (niebieski – 36 km)

Tychowo - Dzięciołowo - Łozice - Porost. Szlak przebiega drogami gruntowymi, brukowanymi oraz asfaltowymi, a także drogą utwardzoną płytami. Przez większość czasu trasa biegnie obszarami leśnymi ale również między polami i rozlewiskami z usytuowanym przy trasie w okolicy miejscowości Stare Łozice - jeziorem Łozice. Na trasie mijamy budynek transformatora z budowanego z czerwonej cegły oraz w okolicy Starych Łozic po lewej stronie starą cegielnie.

Szlak Buczyny Pomorskiej (zielony – 41 km)

Tychowo - Wełdkowo - Jatynia - Głodowa - Bobolice. Trasa biegnie drogami gruntowymi wzdłuż ścian lasów oraz korytarza rzeki, drogami polnymi oraz mniej uczęszczanymi drogami asfaltowymi. Szlak mija kompostownie (po prawej stronie składowisko kory i torfu), a następnie biegnie wzdłuż szkółki leśnej. Na trasie mijamy również leśniczówkę oraz transformator wzniesiony z czerwonej cegły.

Szlak wokół Piaszczystej Góry (czerwony – 20 km)

Biały Bór - Sępólno Małe - Bobolice. Szlak wiedzie przez większość czasu drogami polnymi i gruntowymi mijając obszary leśne oraz wsie z wybrukowaną drogą. Na trasie w pobliżu mijamy jeziora: Pniewo, Pniewko, Chlewienko. W kilku momentach trasa biegnie z innymi szlakami oraz młodnikiem przy piaskowej górze.

Szlak Gotów (zielony – 20,6 km)

Lubiatowo - Wyszebórz - Wyszewo - Mostowo - rezerwat archeologiczny „Kamienne Kręgi". Szlak prowadzi do cmentarzyska Gotów z I i II w n.e. w Lesie Grzybnickim. Zapewnia również atrakcyjny dojazd z Koszalina nad jezioro Kąpielowe i do ośrodków wypoczynkowych w Mostowie. Po drodze mija się ciekawy architektonicznie zespół pałacowo-parkowy w Wyszeborzu.

Szlak Słoneczny (czerwony – 31,1 km)

Manowo - Niedalino - Zacisze - Manowo. Urozmaicony szlak prowadzi przez obszary leśne. Na trasie znajdują się: na polanach miejsca postojowe, leśniczówka, nad stawem w Zaciszu – uroczysko ze śródleśnym jeziorkiem.

Droga rowerowa do Mielna (nie oznakowana - 12 km)

Jest to najstarsza w Polsce droga rowerowa, prowadząca prawym poboczem drogi Koszalin - Mielno, która wykorzystuje dawne torowisko przedwojennej linii tramwajowej.

Ścieżka rowerowa (1,6 km)

Łącząca Trasę Pałacową ze szlakiem do gminy Manowo.

Szlak „Trakt Rybogryfa" (żółty – 23,7 km)

Góra Chełmska - Kłos - Węgorzewo - Policko - Lubiatowo. Trasa wiedzie prostą i urokliwą drogą nad jezioro Policko oraz do wioski indiańskiej.

Szlak „Bezpiecznie do Sianowa" (czarny – 7,1 km)

Skwierzynka - Kędzierzyn - Sianów. Ścieżka pozwala bezpiecznie dotrzeć mieszkańcom Koszalina (przede wszystkim z Osiedla Przylesie i Unii Europejskiej) do Sianowa i wyruszyć na liczne szlaki zaczynające się w tej miejscowości, które biegną po Ziemi Sianowskiej i ukazują jej piękno.

Szlak „Sianowska Kraina w Kratę" (czerwony – 44,5 km)

Sianów - Węgorzewo - Szczeglino - Sowno - Przytok - Sieciemin - Karnieszewice - PKP Skibno - Sianów. Trasa ukazuje urokliwe budownictwo ryglowe, będące przez wiele wieków tradycyjnym elementem krajobrazu Pomorza, a obecnie staje się rzadkością. Dobrze zachowane szachulcowe budynki i domy z „muru pruskiego" można znaleźć już tylko w niewielu miejscach, do których zaliczmy te na trasie rowerowej z zabytkowymi domami, budynkami gospodarskimi i kościołami w „kratę". Trasa biegnie drogami leśnymi i mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi.

Szlak „Na spotkanie z Hobbitami" (czarny – 13,7 km)

Przytok - Ratajki - Sierakowo Sławieńskie - Sowieński Młyn - Sowno. Na trasie w okolicy Sierakowa Sławieńskiego po lewej i prawej stronie znajdują się tablice edukacyjne o faunie i florze występującej w lasach, dalej po lewej stronie widać Wioskę Hobbitów. We wsi Sowieński Młyn warto zatrzymać się i zobaczyć młyn oraz zabudowania gorzelni. Trasa bardzo łatwa do pokonania nawet przez mało wytrawnych rowerzystów.

Szlak „Śladamikońskich podków" (niebieski – 57,4 km)

Skwierzynka - Osieki - Rzepkowo - Iwięcino - Skibno - Kędzierzyn - Kłos - Maszkowo - Węgorzewo. Ciekawa trasa krajoznawcza z licznymi walorami przyrodniczymi, zabytkami, pomnikami oraz ośrodkami jazdy konnej w Rzepkowie, Skibnie, Kędzierzynie, Kłosie, Maszkowie. Malownicza trasa pozostawi wśród osób nią podróżujących wiele niezapomnianych wrażeń z odbytej wędrówki.

Szlak „Kościołygotyckie gminy Sianów" (żółty – 30,1 km)

Sianów - Karnieszewice - Dąbrowa - Bielkowo - Iwięcino - Rzepkowo - Osieki. Trasa jest łatwa do pokonania, prowadzi drogami leśnymi i mało uczęszczanymi drogami asfaltowymi. Na szlaku poza licznymi kościołami gotyckimi znajduje się także wioska tematyczna w Dąbrowie (Wioska Zdrowego Życia). Trasa stworzona jest z myślą o całych rodzinach, nawet z małym doświadczeniem jazdy na rowerze.

Szlak „Z Greenwaya nad morze" (czarny – 27,6 km)

Węgorzewo - Szczeglińskie Kurhany - Kościernica - Nacław - Jacinki - Polanów. Trasa jest łącznikiem szlaku Greenway ze szlakami nadmorskimi. Jej wyjątkowy charakter polega na wykorzystaniu nasypów po zlikwidowanej po wojnie kolejce wąskotorowej Manowo - Polanów. Pięknymi atrybutami tej trasy są szachulcowe domy w Węgorzewie, pałac w Nacławiu, niezwykłe „Szczeglińskie Kurhany" i majestatyczna aleja bukowa Nacław - Jacinki oraz przepiękna drewniana kaplica pustelni franciszkańskiej na Świętej Górze Polanowskiej.

Szlak„Greenwey – Naszyjnik Północy"(zielony – 846,1 km)

Debrzno - Lipka - Złotów - Jastrowie - Borne Sulinowo - Łubowo - Czaplinek - Złocieniec - Wierzchowo - Kalisz Pomorski - Drawsko Pomorskie - Ostrowice - Połczyn Zdrój - Barwice - Szczecinek - Porost - Polanów - Wielin - Wietrzno - Żydowo - Biały Bór - Koczała - Pakotulsko - Gwieździn - Człuchów - Polnica - Konarzyny - Swornegacie - Leśno - Wiele - Karsin - Odry - Czersk - Tuchola - Kęsowo - Kamień Krajeński - Debrzno. Szlak zaczyna się i kończy w 5 tys. mieście Debrzno. Obejmuje swoim zasięgiem obszar czterech województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego (łącznie 32 gminy). Na terenie powiatu koszalińskiego trasa przebiega przez dwie gminy: Polanów i Bobolice – 72,5 km. Na szlaku położone są zarówno zabytkowe kościoły w Poroście oraz szachulcowe w Drzewinach, Wieliniu, Chociminie, jak i niezmierzone bogactwo form ukształtowania terenu z licznymi jeziorami, uroczyskami, a także miejsca niezwykłego krajobrazu, rezerwaty: Buczyny (z głazem pamiątkowym leśnika Henryka Garduły), na Rzece Grabowej (ichtiologiczny). Liczne zabytki architektury: zespoły dworsko-parkowe (Stare Borne, Wielin, Warblewo), pałac w Wietrznie, zabytkowe spichrze w Polanowie, grobowiec rodu von Clave-Bouhaben w Wieliniu oraz Most Czerwony w Polanowie. Ciekawym punktem widokowym na trasie jest elektrownia szczytowo-pompowa w Żydowie.

3. Szlaki kajakowe:

Szlak Radwi (dł. 58 km)

Żydowo - Mostowo - jezioro Rosnowskie - Rosnowo - Kanał Rosnowski - jezioro Hajka - Niedalino - Białogórzyno - Nosowo - Karlino. Szlak prowadzi w większości przez tereny zalesione. Dla mniej wprawnych kajakarzy dostępny od Mostowa. Po drodze można zobaczyć zabytkową elektrownię wodną w Niedalinie. Na brzegach jezior zlokalizowane są pola biwakowe, na których można wypocząć.

SzlakRzeką Uniestą (dł. 16 km)

Maszkowo - Sianów - Osieki. Szlak rzeką Unieść dostępny jest dla początkujących kajakarzy o klasie trudności 1-CL oraz uciążliwości U-1. Płynąc kajakiem można spotkać bobry, gniazda bocianów i czapli oraz orły bieliki. Do ciekawszych atrakcji na trasie spływu kajakowego możemy zaliczyć pokonanie zwalonego mostu, niewielki próg wodny za szkółką leśną, liczne zwalone drzewa, a także przepłynięcie przez zaporę w małej elektrowni wodnej i pod mostami drogowymi oraz mostem kolejowym.

 4. Szlak konny:

Szlak imienia Rotmistrza Marka Roszczynialskiego (ok. 113 km)

Biały Bór - Drzewiany - Krąg - Polanów - Staniewice - Jarosławiec. Trasa łączy szlak Ułanów Podolskich ze szlakiem porucznika Janaszka i sięga dalej nad morze. Z Białego Boru prowadzi przepiękną, leśną trasą przez pofalowany teren do Drzewian. Po drodze popas nad jeziorem Wietrzno (ewentualny nocleg w Drzewianach). Z Drzewian trasa biegnie leśną drogą do jeziora Kwiecko (dolne jezioro elektrowni szczytowo - pompowej w Żydowie), następnie drogami przez lesisty, górzysty teren do Krągu i po drodze popas w Polanowie. W Krągu istnieje możliwość obejrzenia pałacu z dużym parkiem oraz skorzystania z luksusowego noclegu, a oprócz tego noclegiem w Ośrodku Jeździeckim (Ułańska Szkoła Jazdy). Kolejna część trasy wiedzie przez lasy (8 km), następnie odkryty, podmokły teren, poprzecinany rowami melioracyjnymi. Popas w Gwiazdowie. Dalsza część trasy wiedzie przez Sławno do Ośrodka Jeździeckiego w Staniewicach zmożliwością noclegu. Ostatnia część szlaku biegnie przez podmokłe, zmeliorowane tereny z niewielkimi laskami aż do Jarosławca, w którym można skorzystać z noclegu.

Szlak konny Pomorza Środkowego (138,4 km)

Drukuj Email
Szlak konny Pomorza Środkowego rozpoczyna się w miejscowości Włoki a kończy w Białym Borze. Łączy on większość ośrodków jeździeckich Pomorza Środkowego. Długość szlaku, oznakowanego pomarańczowym kołem o średnicy 60 mm, wynosi 138,4 km.
Szlak konny Pomorza Środkowego powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego przy ścisłej współpracy z PTTK Oddział w Koszalinie, Nadleśnictwami w Manowie, Karnieszewicach, Polanowie, Bobolicach i Miastku oraz właścicielami stadnin na terenie powiatu koszalińskiego.
Przebieg szlaku:
Włoki - Łazy (47,85 km)
Kędzierzyn - Skibno (6,70 km)
Przytok - Krąg ( 23,75 km)
Krąg - Biały Bór (48,4 km)
Warblewo - Wietrzno (11,7km)

  W poszukiwaniu informacji turystycznych o naszym powiecie, polecamy:

www.it-pomorze.pl
Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Koszalinie
funkcjonuje od lipca 2005 roku w strukturach Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Głównym celem działalności jest informacja turystyczna o regionie, w szczególności o gminach, członkach Stowarzyszenia (miasto Koszalin, gmina Będzino, gmina Manowo, gmina Mielno, gmina Polanów, gmina Sianów oraz powiat koszaliński). Informacja turystyczna udzielana jest bezpłatnie. Z usług RCIT korzystają zarówno mieszkańcy regionu, jaki i licznie odwiedzający Pomorze Środkowe turyści. Materiały promocyjne i informacje poszczególnych gmin dystrybuowane są bezpłatnie.

rcit@ko-pomerania.pl
ul. Dworcowa 11-15
75-201 Koszalin
tel. +48 94 346 24 40
fax. +48 94 343 51 67

Manowo
Punkt Informacji Turystycznej

Urząd Gminy w Manowie
tel. 94 318 31 49
(Informacji udziela również Ośrodek Kultury w Wyszewie tel. 94 318 25 90)

www.manowo.pl
promocja@manowo.pl

Mielno
Biuro Promocji i Informacji Turystycznej
ul. Lechitów 23, Mielno
Tel. (094) 316 61 52
tel./fax (094) 318 99 55
www.mielno.pl
cit@mosir.mielno.pl


Polanów
Punkt Informacji Turystycznej
Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu
ul. Polna 4
tel. 94 318 83 74

Fax (094) 318 82 29
www.polanow.pl
pokis1@poczta.onet.pl

Sianów
Gminne Organizacja Turystyczna w Sianowie
ul. Armii Polskiej 30
tel. 94 318 52 82

Tel/fax (094) 318 67 35
www.sianow.pl
promocja@sianow.pl

Bobolice
Centrum Informacji Turystycznej w Bobolicach
Plac Zwycięstwa 5, 76-020 Bobolice
Tel/fax (094) 316 71 55
www.citbobolice.info
citbobolice@o2.pl

a także:
   Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna  http://www.zrot.pl

  Polska Organizacja Turystyczna http://www.pot.gov.pl

          Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego http://www.turystyka.wzp.pl


(1) Bank danych regionalnych, Główny Urząd Statystyczny, www.stat.gov.pl (2006), Instytut Turystyki, www.intur.com.pl (2007).

PowrótDrukuj

mielno sianow bedzino biesiekierz manowo swieszyno polanow bobolice EN DE LT UA