• POWIAT KOSZALIŃSKI
    INFORMACJE O TWOIM POWIECIE

Mobilna Akademia Młodych Orłów – zawita do Bobolic.

07.06.2018 | Dodał: karolina.jas@powiat.koszalin.pl

Mobilna Akademia Młodych Orłów – zawita do Bobolic!

Na zaproszenie Burmistrza Bobolic Mieczysławy Brzozy oraz Prezesa UKS Olimpia Bobolice Henryka Kowalskiego w piątek 22 czerwca 2018r. do Bobolic przyjedzie Mobilna Akademia Młodych Orłów.

Zajęcia odbędą się na Stadionie Miejskim przy ul. Mickiewicza 20. W ramach Mobilnej AMO trenerzy Polskiego Związku Piłki Nożnej Maciej Mateńko oraz Tomasz Michalczyszyn przeprowadzą bezpłatne szkolenie dla trenerów piłki nożnej, nauczycieli wychowania fizycznego oraz wszystkich zainteresowanych osób z terenu powiatu koszalińskiego.

Zajęcia zostaną podzielone na część teoretyczną i praktyczną (pokazowy trening na wytypowanej grupie zawodników oraz gra selekcyjna w kategorii orlik ( rocznik 2007/2008) i młodzik (rocz. 2005/2006).

Gorąco zachęcamy do udziału w zajęciach trenerów i nauczycieli z naszego regionu!

PROGRAM RAMOWY

Data: 22 czerwca 2018 (piątek)

Miejsce: Bobolice

Część teoretyczna i praktyczna : Stadion Miejski ul. Mickiewicza 20

Czas trwania:  godz. 15:00 - 18:30

Plan szkolenia:

15.00 -16.00  Część teoretyczna - wykład (trenerzy, nauczyciele, osoby zainteresowane) - główne filary szkolenia dzieci i młodzieży

16.00 przywitanie uczestników przez Burmistrza Bobolic

16:15 - 17:15  Część praktyczna – trening pokazowy

17:15 - 17:25  Omówienie treningu

17.25 - 17:30  Wydanie materiałów szkoleniowych uczestnikom

17:30 - 18:30  Gra selekcyjna

Mobilna Akademia Młodych Orłów jest jednym z projektów Polskiego Związku Piłki Nożnej, który ma zreformować polską piłkę dziecięcą i młodzieżową.

Celem projektu jest dotarcie do wszystkich regionów, powiatów, gmin gdzie trenerzy, nauczyciele wychowania fizycznego, animatorzy potrzebują wsparcia, a zdolna młodzież mądrego pokierowania ich rozwojem sportowym.

Wyszkolenie dobrych zawodników, sportowców jest możliwe tylko poprzez posiadanie wykształconych, nowocześnie pracujących trenerów i nauczycieli. Podnoszenie kwalifikacji trenerskich poprzez kursy, szkolenia, konferencje jest inwestycją w lepszych piłkarzy i piłkarki, a przede wszystkim w zdrowego człowieka.

Polski Związek Piłki Nożnej dostrzega również konieczność objęcia monitoringiem najzdolniejszych zawodników. Poprzez regularne wizyty w każdym powiecie, co najmniej raz na dwa miesiące, trenerzy Mobilnej AMO będą mogli obserwować postępy zawodników, a wyróżniających się uczestników zajęć rekomendować do konsultacji kadr wojewódzkich oraz udziału w obozach Letniej AMO i Zimowej AMO organizowanych przez PZPN.

Bliższych informacji udzielają szkoleniowcy PZPN :

Maciej Mateńko 501-55-74-91 maciej.matenko@pzpn.pl,

Tomasz Michalczyszyn 501-55-73-48 tomasz.michalczyszyn@pzpn.pl

oraz znajduje się na portalu  https://www.laczynaspilka.pl/

Opracował : Henryk Kowalski